اخبار

برگزاری کنفرانس کبد چرب با رویکرد طب تلفیقی در مشهد
چهارشنبه, 25 مرداد 1396
    این کنفرانس در قالب  برنامه بازآموزی و به مدت یک روز با همکاری گروه تغذیه، گوارش، طب چینی و طب سنتی ایرانی... ادامه مطلب...
برگزاری جلسه دفاع سرکار خانم دکتر رزم پور
چهارشنبه, 25 مرداد 1396
  اولین دانشجوی PHD  تغذیه در تاریخ 26/5/96 در تالار امام علی دانشکده پزشکی مشهد برگزار خواهد گردید.     ادامه مطلب...
برگزاری کلاس آموزشی تغذیه و سلامت
جمعه, 02 تیر 1396
برگزاری کلاس آموزشی تغذیه و سلامت ادامه مطلب...

میکرو فیوژ

 

MICROFUGE

  • مدل دستگاه: نوژن پارس ایران
  • زمان ورود به آزمایشگاه : شهریور 1391
  • زمینه کاربرد: جداسازی ذرات معلق در محلول موجود در میکرو پیپت
  • مشخصات: دارای رتور ثابت - RPM:3500


 

 

 

 

منوی اصلی

 

nutrition


دهه های اخیر با وجود آمار فزاینده بیماریهای غیر واگیر و نقش شناخته شده تغذیه در اینگونه بیماریها, این علم اهمیت ویژه ای پیدا نموده است.   همچنین بیمارستانها عمدتا درگیر بیماریهای مرتبط با دو انتهای کاهش و افزایش وزن - سوء تغذیه و چاقی  می باشند. 

 

کشور ما با وجود پیشرفتهای قابل توجه در عرصه علم پزشکی, متاسفانه در مورد علم پایه و کاربردی تغذیه راه نپیموده زیادی را می بایست به سرعت طی نماید.  این مهم میسر نیست مگر با همت جمعی و حمایت جدی مسوولین وزارت متبوع, دانشگاه و دانشکده.  بدیهی است هزینه و توجه  در این قسمت, سرمایه گذاری برای پیشگیری از بیماریها در سطح اولیه میباشد و طبیعتا افتخارو نتایج زود بازده ای را نصیب مسولین نخواهد کرد.

 

دانشگاه مشهد به فضل الهی و با تلاش جمعی چهار نفرپزشک جوان متخصص تغذیه فارغ التحصیل از دانشگاههای معتبر انگلستان می توانند این وظیفه مهم را با برنامه ریزی به ثمر برسانند.  مجموعه پیش  رو برنامه 20 ساله قسمت تغذیه گروه جهت اهداف آموزشی, پژوهشی و درمانی میباشد.