اخبار

برگزاری جلسه دفاع دانشجوی رشته علوم تغذیه گروه (11)
شنبه, 23 تیر 1397
      جلسه دفاع پایان نامه آقای محمد باقرنیا دانشجوی دوره دکتری رشته علوم تغذیه (ورودی 93) عنوان پایان نامه :  ... ادامه مطلب...
جلسه ژورنال کلاب گروه تغذیه
شنبه, 23 تیر 1397
      جلسه ژورنال کلاب گروه تغذیه زمان و محل برگزاری جلسه : ساعت 12 ظهر روز دو شنبه مورخه  97/4/25  - دانشکده پزشکی -... ادامه مطلب...
خبر فوری. ژورنال کلاب
دوشنبه, 11 تیر 1397
    برگزاری ژورنال کلاب تیرماه به هفته آخر تیرماه 25/4/97 موکول گردید.             ادامه مطلب...

بازدیدکنندگان

امروز: 72
اين هفته: 72
اين ماه: 1109

 

nutrition


دهه های اخیر با وجود آمار فزاینده بیماریهای غیر واگیر و نقش شناخته شده تغذیه در اینگونه بیماریها, این علم اهمیت ویژه ای پیدا نموده است.   همچنین بیمارستانها عمدتا درگیر بیماریهای مرتبط با دو انتهای کاهش و افزایش وزن - سوء تغذیه و چاقی  می باشند. 

 

کشور ما با وجود پیشرفتهای قابل توجه در عرصه علم پزشکی, متاسفانه در مورد علم پایه و کاربردی تغذیه راه نپیموده زیادی را می بایست به سرعت طی نماید.  این مهم میسر نیست مگر با همت جمعی و حمایت جدی مسوولین وزارت متبوع, دانشگاه و دانشکده.  بدیهی است هزینه و توجه  در این قسمت, سرمایه گذاری برای پیشگیری از بیماریها در سطح اولیه میباشد و طبیعتا افتخارو نتایج زود بازده ای را نصیب مسولین نخواهد کرد.

 

دانشگاه مشهد به فضل الهی و با تلاش جمعی چهار نفرپزشک جوان متخصص تغذیه فارغ التحصیل از دانشگاههای معتبر انگلستان می توانند این وظیفه مهم را با برنامه ریزی به ثمر برسانند.  مجموعه پیش  رو برنامه 20 ساله قسمت تغذیه گروه جهت اهداف آموزشی, پژوهشی و درمانی میباشد.