اخبار

کنگره پنسا
چهارشنبه, 09 خرداد 1397
    نوزدهمین کنگره پنسا همزمان با هفدهمین کنگره سالانه KSPEN در تاریخ 13- 16 جون 2018 در سئول کره جنوبی برگزار خواهد... ادامه مطلب...
برگزاری ژورنال کلاب اردیبهشت ماه 1397
یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397
    برگزاری ژورنال کلاب اردیبهشت ماه 1397 ارائه دهندگان: آقای حمید عادلی فرد خانم سمیه پورحسین مکان برگزاری:... ادامه مطلب...
برگزاری جلسه دفاع دانشجوی رشته علوم تغذیه گروه (9)
چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397
      جلسه دفاع پایان نامه خانم زهرا اسدی دانشجوی دوره کارشناسی ارشد رشته علوم تغذیه (ورودی 93) عنوان پایان... ادامه مطلب...

بازدیدکنندگان

امروز: 19
ديروز:77
اين هفته: 96
اين ماه: 934

 

nutrition


دهه های اخیر با وجود آمار فزاینده بیماریهای غیر واگیر و نقش شناخته شده تغذیه در اینگونه بیماریها, این علم اهمیت ویژه ای پیدا نموده است.   همچنین بیمارستانها عمدتا درگیر بیماریهای مرتبط با دو انتهای کاهش و افزایش وزن - سوء تغذیه و چاقی  می باشند. 

 

کشور ما با وجود پیشرفتهای قابل توجه در عرصه علم پزشکی, متاسفانه در مورد علم پایه و کاربردی تغذیه راه نپیموده زیادی را می بایست به سرعت طی نماید.  این مهم میسر نیست مگر با همت جمعی و حمایت جدی مسوولین وزارت متبوع, دانشگاه و دانشکده.  بدیهی است هزینه و توجه  در این قسمت, سرمایه گذاری برای پیشگیری از بیماریها در سطح اولیه میباشد و طبیعتا افتخارو نتایج زود بازده ای را نصیب مسولین نخواهد کرد.

 

دانشگاه مشهد به فضل الهی و با تلاش جمعی چهار نفرپزشک جوان متخصص تغذیه فارغ التحصیل از دانشگاههای معتبر انگلستان می توانند این وظیفه مهم را با برنامه ریزی به ثمر برسانند.  مجموعه پیش  رو برنامه 20 ساله قسمت تغذیه گروه جهت اهداف آموزشی, پژوهشی و درمانی میباشد.